Ostu-ja privaatsuspoliitika tingimused

MTÜ Alle-Saija Teatritalu ostu-ja privaatsuspoliitika tingimused

I      Ostutingimused

1. Teenuse-ja hinnainfo

1.1. Ostutingimused kehtivad MTÜ Alle-Saija Teatritalu (registrikood 80368107, asukoht Alle-Saia talu Kaagna küla Kanepi vald Põlvamaa) veebipoest teenuste ja toodete ostmisel.

1.2. Veebipoes müüdavate teenuste ja toodete hinnad on märgitud vastavate teenuste ning toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest, kui tegemist on toote ostuga. Toote kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Teenuse (sündmuse pileti) ostu puhul kättetoimetamise tasu ei lisandu. Kõik veebipoes müüdavate teenuste ja toodete hinnad on eurodes.

1.3.  Teatritalul on õigus teha muudatusi mängukavas ja osatäitjate koosseisus. Muudatustest antakse teada etenduste info vahendusel nii kodulehel kui sotsiaalmeedias. Jättes piletit ostes teatritalule oma kontaktandmed, saadab teatritalu info oluliste muudatuste kohta ostja e-posti aadressile. Juhul kui etendus jääb ära, ostetakse piletid ühe nädala jooksul tagasi, muudel juhtudel pileteid tagasi ei osteta ning ümber ei vahetata. Etendusele õigeks ajaks kohale jõudmine on piletiostja oma vastutus. Hilinejad ja alkoholijoobes teatrikülastajad etendusele ei pääse. Teater ei kompenseeri kasutamata jäänud pileteid. 

1.4.  Sõltuvalt etendusest ja/või üritusest kohaldatakse piletiostul soodustusi vastavalt etenduse/ürituse reklaamis ja/või piletiinfos näidatule. Märge "sooduspilet" etendustel ja üritustel tähendab järgmist hinnasoodustust: pensionärid, õpetajad, õpilased, erivajadustega inimesed ja nende saatjad, grupiostud (kui vastava etenduse / ürituse piletiinfos ja reklaamis ei ole märgitud teisiti). Märge "lapsepilet" etendusel ja üritusel tähendab tavaliselt järgmist hinnasoodustust: lapsed vanuses 2-14 (kui vastava etenduse / ürituse piletiinfos ja reklaamis ei ole märgitud teisiti). Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.

1.5.  Veebipoes on müügil teatritalu kinkekaardid väärtuses 5, 10 ja 20 eurot. Vajadusel on võimalik puudujääv osa summast sularahas juurde maksta. Kui valitud piletite väärtus on väiksem kinkekaardi väärtusest, siis hinnavahet ei tagastata. Kinkekaart kehtib kaardil märgitud aja jooksul kõigi Alle-Saija Teatristuudio etenduste ning Alle-Saija Teatritalus toimuvate etenduste ja ürituste piletite soetamiseks.

2. Tellimuse vormistamine

2.1. Tellimuse vormistamiseks valib ostja veebipoes vastava teenuse või toote. Kogu info teenuse või toote kohta kuvatakse vastava teenuse või toote juures. Tellimiseks tuleb soovitud teenus ja/või toode lisada ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv kohaletoimetamise viis. Teenuste (sündmuste piletite) kohaletoimetamine toimub vaid e-posti teel saadetava kinnituse vormis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside: Eesti pangamaksed: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Citadele, Pocopay. Pangalingiga tasumisel tuleb pärast makse sooritamist vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

2.2. Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Müük loetakse teostatuks alates tasumisele kuuluva summa laekumisest veebipoe arvelduskontole.

2.3. Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

2.4. Kui tellitud teenuseid või tooteid ei ole võimalik tarnida seoses toote lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest. Kui etendus või muu sündmus, millele ostja on pileti ostnud, jääb ära, teavitatakse ostjat esimesel võimalusel ja ostetakse piletid tagasi hiljemalt 7 päeva jooksul.

3. Kohaletoimetamine

3.1. Teenuste osutamine ja toodete saatmine toimub vaid Eesti Vabariigi territooriumil.

3.2. Toote kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: Smartpost, Omniva, DPD. Toote saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3 tööpäeva jooksul alates ostu sooritamisest.

3.3. Teenuse kättesaamiseks saadetakse ostja märgitud e-posti aadressile vastav tellimuse kinnitus, millega loetakse tellitud teenus (sündmuste piletid) kättetoimetatuks.

4. Taganemisõigus

4.1. Pärast toote tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud toodet kasutada muul viisil kui on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud toote testimiseks füüsilises poes. Kui toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt toote väärtuse vähenemisele.   Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

4.2. Teenuse (sündmuste pileti) tellimusest ei saa ostja pärast tellimuse kättesaamist taganeda, sest VÕS § 53 lg 3 ei kohaldata taganemisõigust lepingutele, mis sõlmitakse meelelahutusteenuste kohta, mille müüja kohustub osutama teatud tähtpäevaks või teatud tähtaja jooksul.

4.3. Toote tagastamiseks tuleb esitada toote ostmisest taganemise avaldus e-posti aadressile info@alle-saija.ee hiljemalt 14 päeva jooksul toote kättesaamisest. Toote tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode). Ostja peab toote tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul toote üle andnud vedajale. Veebipood tagastab tagastatava toote kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on toote tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on toote tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

4.4. Ostjal on õigus tootel puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@alle-saija.ee. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast toote üleandmist ostjale. Kui Veebipoest ostetud tootel on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega toote. Kui toodet ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik ostuga kaasnenud tasud. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

5. Vaidluste lahendamine

5.1. Kui ostjal on veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@alle-saija.ee.

5.2. Kui ostja ja veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.


II     Privaatsustingimused

1. Üldsätted
1.1. Klientide sujuvaks teenindamiseks kogub ning töötleb teatritalu ostjate isikuandmeid. Käesolevad privaatsustingimused reguleerivad isikuandmete kogumist, töötlemist ja säilitamist käsitlevaid põhimõtteid. Isikuandmeid kogub, töötleb ja säilitab isikuandmete vastutav töötleja MTÜ Alle-Saija Teatritalu (registrikood: 80368107, asukoht Kaagna küla Kanepi vald 63108 Põlvamaa, (edaspidi andmetöötleja).

1.2. Andmesubjekt privaatsuspoliitika tähenduses on klient või muu füüsiline isik, kelle isikuandmeid andmetöötleja töötleb.

1.3. Klient privaatsuspoliitika tähenduses on igaüks, kes ostab andmetöötleja kodulehelt kaupu või teenuseid.

1.4. Andmetöötleja järgib õigusaktides sätestatud andmete töötlemise põhimõtteid, muuhulgas töötleb andmetöötleja isikuandmeid seaduslikult, õiglaselt ja turvaliselt. Andmetöötleja on võimeline kinnitama, et isikuandmeid on töödeldud vastavalt õigusaktides sätestatule.

2. Isikuandmete kogumine, töötlemine ja säilitamine

2.1. Isikuandmed, mida andmetöötleja kogub, töötleb ja säilitab, on kogutud elektrooniliselt, peamiselt kodulehe ja e-posti vahendusel. 

2.2. Oma isikuandmete jagamisega annab andmesubjekt andmetöötlejale õiguse koguda, korraldada, kasutada ja hallata privaatsuspoliitikas määratletud eesmärgil isikuandmeid, mida andmesubjekt otse või kaudselt kodulehel kaupu või teenuseid ostes andmetöötlejale jagab.

2.3. Andmesubjekt vastutab selle eest, et tema poolt esitatud andmed oleksid täpsed, õiged ja terviklikud. Teadlikult valeandmete esitamist peetakse privaatsuspoliitika rikkumiseks. Andmesubjekt on kohustatud andmetöötlejat viivitamatult teavitama esitatud andmete muutumisest.

2.4. Andmetöötleja ei vastuta andmesubjekti poolt valeandmete esitamisest põhjustatud kahju eest andmesubjektile või kolmandatele osapooltele

3. Klientide isikuandmete töötlemine

3.1. Andmetöötleja võib töödelda järgnevaid andmesubjekti isikuandmeid:

3.1.1. Ees- ja perekonnanimi;

3.1.2. Sünnikuupäev;

3.1.3. Telefoninumber;

3.1.4. E-posti aadress;

3.1.5. Kohaletoimetamise aadress;

3.1.6. Arvelduskonto number;

3.1.7. Maksekaardi detailid.

3.2. Lisaks eeltoodule on andmetöötlejal õigus koguda kliendi kohta andmeid, mis on kättesaadavad avalikes registrites.

3.3. Isikuandmete töötlemise õiguslik alus on isikuandmete kaitse üldmääruse paragrahv 6 lg 1 p-d a), b), c) ja f):

a) andmesubjekt on andnud nõusoleku töödelda oma isikuandmeid ühel või mitmel konkreetsel eesmärgil;

b) isikuandmete töötlemine on vajalik andmesubjekti osalusel sõlmitud lepingu täitmiseks või lepingu sõlmimisele eelnevate meetmete võtmiseks vastavalt andmesubjekti taotlusele;

c) isikuandmete töötlemine on vajalik vastutava töötleja juriidilise kohustuse täitmiseks;

f) isikuandmete töötlemine on vajalik vastutava töötleja või kolmanda isiku õigustatud huvi korral, välja arvatud juhul, kui sellise huvi kaaluvad üles andmesubjekti huvid või põhiõigused ja -vabadused, mille nimel tuleb kaitsta isikuandmeid, eriti juhul kui andmesubjekt on laps.

3.4. Isikuandmete töötlemine vastavalt töötlemise eesmärgile:

3.4.1. Töötlemise eesmärk – julgeolek ja turvalisus
Isikuandmete säilitamise maksimaalne aeg – vastavalt seaduses nimetatud tähtaegadele.

3.4.2. Töötlemise eesmärk – tellimuse töötlemine
Isikuandmete säilitamise maksimaalne aeg – 1 aasta.

3.4.3. Töötlemise eesmärk – e-poe teenuste toimimise tagamine
Isikuandmete säilitamise maksimaalne aeg – 1 aasta.

3.4.4. Töötlemise eesmärk – kliendihaldus
Isikuandmete säilitamise maksimaalne aeg – 1 aasta.

3.4.5. Töötlemise eesmärk – finantstegevus, raamatupidamine
Isikuandmete säilitamise maksimaalne aeg – vastavalt seaduses nimetatud tähtaegadele

3.4.6. Töötlemise eesmärk – turundus
Isikuandmete säilitamise maksimaalne aeg – 3 aastat.

3.5. Andmetöötlejal on õigus klientide isikuandmeid jagada kolmandate isikutega, kelleks on näiteks volitatud andmetöötlejad, raamatupidajad, transpordi- ja kullerettevõtted, ülekandeteenuseid pakkuvad ettevõtted Andmetöötleja on isikuandmete vastutav töötleja. Andmetöötleja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

3.6. Andmesubjekti isikuandmete töötlemisel ja säilitamisel rakendab andmetöötleja organisatoorseid ja tehnilisi meetmeid, mis tagavad isikuandmete kaitse juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, muutmise, avalikustamise ja mis tahes muu ebaseadusliku töötlemise eest.

3.7. Andmetöötleja säilitab andmesubjektide andmeid sõltuvalt töötlemise eesmärgist, kuid mitte kauem kui 3 aastat.

4. Andmesubjekti õigused

4.1. Andmesubjektil on õigus saada ligipääs oma isikuandmetele ning nendega tutvuda.

4.2. Andmesubjektil on õigus saada informatsiooni tema isikuandmete töötlemise kohta.

4.3. Andmesubjektil on õigus täiendada või parandada ebatäpseid andmeid.

4.4. Kui andmetöötleja töötleb andmesubjekti isikuandmeid andmesubjekti nõusoleku alusel, siis on andmesubjektil õigus igal ajal nõusolek tagasi võtta.

4.5. Andmesubjekt saab õiguste teostamiseks pöörduda e-poe klienditoe poole aadressil info@alle-saija.ee

4.6. Andmesubjektil on oma õiguste kaitseks võimalik esitada kaebus Andmekaitse Inspektsioonile.

5. Lõppsätted

5.1. Käesolevad andmekaitsetingimused on koostatud kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) nr 2016/679 füüsiliste isikute kaitse kohta isikuandmete töötlemisel ja selliste andmete vaba liikumise ning direktiivi 95/46 / EÜ kehtetuks tunnistamise kohta / EÜ (isikuandmete kaitse üldmäärus), Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusega ning Eesti Vabariigi ja Euroopa Liidu õigusaktidega.

5.2. Andmetöötlejal on õigus andmekaitsetingimusi osaliselt või täielikult muuta, teavitades andmesubjekte muudatustest kodulehe alle-saija-pood.voog.com kaudu.